Czternaście lat w Unii. Kto skorzystał najbardziej?

Zespół Antdata przygotował interaktywny raport, w którym można sprawdzić jak rosły wynagrodzenia Polaków od momentu wejścia do Unii. Kto skorzystał najbardziej, a kto najmniej?

Okazuje się, że niektóre powiaty z liderów wynagrodzeń, w ciągu kilkunastu lat zamieniły się w maruderów, natomiast inne z roku na rok pięły się coraz wyżej.

Omawiany interaktywny raport udostępniamy Państwu poniżej, zachęcając do samodzielnego wyciągnięcia wniosków z danych publikowanych przez GUS.

Raport

Raport składa się z dwóch stron:

  • Na stronie Wynagrodzenia operujemy klikając w interesujący nas powiat na mapie. Wszystkie dane po prawej stronie aktualizują się automatycznie. Domyślnie dane dotyczą całej Polski.
    By zawęzić widok do konkretnego roku, musimy kliknąć najpierw w powiat, a następnie w wykresie czasowym na słupek danego roku przytrzymując klawisz Ctrl.

  • Na stronie Ranking znajdują się powiaty z najwyższymi i najniższymi wynagrodzeniami oraz animowany wykres (przycisk "play"), ukazujący jaką "drogę" przebyły wybrane powiaty.
    Powiaty porównujemy przytrzymując klawisz ctrl i klikając w wybrane punkty.

By włączyć tryb pełnoekranowy, naciśnij przycisk w prawym dolnym rogu raportu.

Dane obejmują lata 2004-2016. źródło: GUS.

Zainteresowany Microsoft Power BI?

Odwiedź naszą stronę dotyczącą wdrożeń Power BI i szkoleń Power BI. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznie +48 518 518 944 lub poprzez e-mail bi@antdata.eu.