ANALIZA DANYCH

  • Home
  • O nas
  • Oferta
    • Wdrożenia Power BI
    • Wdrożenia Power Apps
    • Szkolenia Power BI
    • Kiosk Business Intelligence
    • Architektura danych MS Azure
    • Automatyzacja procesów
    • Deweloperzy Power BI
  • Artykuły
    • Czym jest Power BI
    • Jak wdrożyć Power BI
    • Licencje Power BI
    • Raporty Power BI
  • Kontakt
  • EN

Wdrożenia BI - Power BI w Twojej firmie

Interaktywne, gotowe do użytku raporty oraz dashboard’y w Power BI

Możliwość wdrożenia dla każdego źródła danych, na podstawie posiadanych systemów

Wiele źródeł danych – jeden zintegrowany raport jako źródło prawdy

Automatyczne odświeżanie, możliwość dalszego samodzielnego utrzymania i rozwoju raportów

arrow

Na skróty - na czym polega wdrożenie Power BI

Wdrożenie Power BI - oferta
Power BI to kompleksowa usługa umożliwiająca tworzenie interaktywnych raportów oraz ich udostępnianie wewnątrz organizacji. Jednym z głównych filarów firmy Antdata jest implementacja rozwiązań opartych właśnie o platformę Microsoft Power BI. Poniżej najważniejsze informacje:

  • Wdrożenie Power BI pozwala na skokowy wzrost wydajności pracy (automatyzacja raportowania) oraz uwalnia potencjał analityczny specjalistów i managerów w organizacji.
  • Właściwe kierunki działania i oszczędności łatwiej znaleźć z czytelnymi monitorami KPI, miarami efektywności, prognozami czy analizami optymalizacyjnymi.
  • Skrojone na miarę narzędzia i automatyczne raporty, zarządzanie wizualne wprowadzają w firmie nową jakość pracy z danymi.
  • Wprowadzanie raportów Power BI w firmie można zacząć od szkolenia pracowników. Tutaj znajdziesz ofertę szkoleń.
  • Wątpliwości dotyczące licencjonowania? Przeczytaj artykuł o licencjach i subskrybcjach Power BI.
  • Która strategia wdrożenia będzie najlepsza? Zapoznaj się z opracowaniem różnych scenariuszy wdrożeń Power BI.
  • Wdrożeniowy pakiet startowy – już od 150h deweloperskich.
Zainteresowany? Skontaktuj się z nami: bi@antdata.eu


Wdrożenie Power BI - dodatkowe informacje.


Wdrożenie w firmie rozwiązań klasy Business Intelligence, MS Power BI w szczególności daje szanse na olbrzymi skok jakościowy w zakresie rozumienia i przede wszystkim – wykorzystania danych.
W sposób rewolucyjny pozwala wykorzystywać nie tylko dane, ale także potencjał pracowników organizacji, gdyż zdecydowanie więcej czasu mają oni na podejmowanie działań na podstawie danych, które dodatkowo podane są w przyjazny, zrozumiały i pozbawiony błędów sposób.

Dotychczasowa typowa ścieżka dochodzenia do prawdy, do zrozumienia danych i podjęcia na ich podstawie jakichkolwiek działań wygląda następująco:
w firmie zbierane i składowane są dane w systemie lub systemach klasy ERP/CRM/HR - czasem jeden system obejmuje większą część operacji w firmie, czasem są one rozproszone. Mowa tu o danych księgowych (jaka sprzedaż, jakie koszty), danych produkcyjnych (np. BOMy, informacja o technicznym koszcie wytworzenia produktu), zakupowych, magazynowych, personalnych i wielu innych. Liczba i rodzaj danych zależy od każdego przedsiębiorstwa. Czasem systemy te (rzadko) mają nakładki, umożliwiające analizę danych, są one jednak zwykle bardzo ubogie, mało funkcjonalne, szybko się dezaktualizują, ich modyfikacja jest trudna lub ze względu na koszty – niemożliwa. Nie mówiąc o tym, że możliwa tylko rękoma programistów będących dostawcami systemów.

Znacznie częściej analiza danych w firmie wygląda następująco: wymienione systemy często umożliwiają eksport danych do arkusza kalkulacyjnego. Albo użytkownik robi to ręcznie, mając odpowiednią wiedzę i uprawnienia, albo dział IT wystawia żądane dane do plików płaskich. W zdecydowanej większości użytkownicy biznesowi do analizy danych używają programu MS Excel. Czasem, gdy eksport bezpośrednio z systemu jest niemożliwy, osoby odpowiedzialne za analizę proszą Dział IT, by ten przygotował zrzut bezpośrednio z bazy danych. Taki zrzut obejmuje specyficzny zakres danych, interesujący użytkownika.

Warto dodać, że każdy system posiada własną bazę danych i że bazy te, choć z punktu widzenia tradycyjnego firmowego użytkownika (tradycyjnego, tj. spoza Działu IT) całkowicie niedostępne – ze względu na brak kompetencji i uprawnień – są bardzo podobnymi do siebie, ustandaryzowanymi strukturami, z których wymienione systemy po prostu korzystają. Do takich baz (niezależnie od ich rodzaju, np. Ms SQL, MySQL, Oracle itp.) dostęp można uzyskać niezależnie od struktury systemu.

Bardzo często spotykamy się z sytuacją, w której by wyciągnąć interesujące nas wnioski, musimy korzystać z wielu różnych źródeł. Jak np. przeliczyć koszt czy zysk przypadający na 1 pracownika, gdy dane finansowe są w jednej bazie, a dane personalne w drugiej? Jak policzyć koszt transportu 1 palety, gdy część danych jest wysyłana przez przewoźnika, a część danych pochodzi z wnętrza firmy?
Najczęściej wykorzystuje się do tego właśnie wspomniane arkusze kalkulacyjne, łączy się dane ręcznie. Niestety, automatyzacja procesu jest często możliwa w bardzo niewielkim stopniu lub wręcz niemożliwa. Pozostaje więc praca manualna, która często generuje błędy, niezgodności. Nie wspominając już o tym, że budowane analizy i raporty są często całkowicie statyczne, umożliwiają spojrzenie tylko na jedną, konkretnie uchwyconą perspektywę. Mówiąc bezpośrednio – często tworzymy albo wykresy olbrzymich rozmiarów, albo w olbrzymiej ilości albo bardzo ogólne. Każdy z tych aspektów osobno uniemożliwia efektywną analizę danych, a często występują one wszystkie naraz!

Rozwiązaniem powyższych problemów jest wdrożenie rozwiązania klasy Business Intelligence, w naszym przypadku – platformy Microsoft Power BI. Wdrożenie Power BI może mieć miejsce albo samodzielnie (sam MS Power BI) albo jednocześnie z rozwiązaniami znajdującymi się w dół strumienia przepływu danych – np. stworzenia dodatkowych hurtowni czy repozytoriów danych przy wykorzystaniu rozwiązań Microsoft Azure więcej tu.

Wdrożenie MS Power BI bardzo często wiąże się z wykorzystaniem istniejących danych i systemów


Ważnym aspektem wdrożenia Power BI jest fakt, iż jest on uzupełnieniem już posiadanych systemów i danych, a nie nowym, rewolucyjnym systemem, który zastępuje stare. Nie generuje on zagrożeń operacyjnych wynikających ze zmian, nie zagraża procesom operacyjnym ani nie koliduje z wypracowanymi procedurami. Umożliwia skokowy wzrost efektywności w sposób bezpieczny i atrakcyjny kosztowo.
Zamiast wykonywania zrzutów z bazy danych, tworzenia funkcji w Excelu a następnie wizualizowania za pomocą prostych wykresów – wszystko od A do Z można zastąpić profesjonalnym modelem w Power BI. Projekt wdrożenia może być realizowany w każdym dziale firmy, zwłaszcza: logistyki, finansów, sprzedaży, kontrollingu, produkcji, HR, zarządzania produktem.

Jak zacząć?


Pierwszym krokiem jest kontakt z działem obsługi klienta w celu umówienia terminu rozmowy. Podczas spotkania określany jest wstępny zakres prac oraz definiowane są źródła danych – połączenie z kilkoma źródłami takimi jak MS SQL, SAP i plikami Excel to jedna z większych zalet profesjonalnego wdrożenia. Oferujemy również pomoc w rozpoznaniu, czy wdrożenie w danym dziale jest osiągalne, w jakim czasie, w krótkim czasie możemy przygotować ofertę. Jeśli wymagania są bardzo skomplikowane lub wymagają rozwiązań uzupełniających w zakresie gromadzenia i przechowywania danych (np. wykonanie nowej hurtowni danych), lub ustrukturyzowania obecnych rozwiązań – przedstawimy możliwe opcje w ramach Architektury Danych Azure.

Profesjonalne wdrożenie


Wdrożenie Power BI charakteryzuje się dużą uniwersalnością w zależności od potrzeb klienta.
Główne filary, na które można podzielić wdrożenie, to:

  • Przygotowanie danych,
  • Pozyskanie oraz procesowanie danych w odpowiedniej formie,
  • Sporządzenie kompleksowego raportu,
  • Współdzielenie dla użytkowników końcowych.
Prowadzenie projektów Power BI

Przykłady architektury danych Business Intelligence


Tworzenie architektury klasy Business Intelligence dzięki wbudowanym konektorom może być mostem łączącym dane z wielu źródeł.
Przykładami takiej architektury jest zautomatyzowane rozwiązanie oparte na bezpośredniej integracji z systemem i wykorzystywaniem danych z SAPa (lub dowolnego innego systemu klasy ERP) czy MS SQL.

Przykład zautomatyzowanej architektury danych i raportów Power BI
Automatyczne pobieranie danych Power BI
Skuteczna implementacja Power BI jest również możliwa dla działów, które korzystają z plików tekstowych czy Excela.

Przykład półautomatycznej architektury danych z MS SharePoint i Power BI


Półautomatyczne pobieranie danych Excel

Koszt wdrożenia raportowania Power BI


Koszt wdrożenia zostaje oszacowany po określeniu wstępnego zakresu prac oraz zdefiniowaniu źródeł danych. Zapraszamy do kontaktu.

Czas trwania


Jest on zależny od wielu zmiennych - poziomu skomplikowania, ilość źródeł danych i obiektów DAX. Jest on zawsze ustalany indywidualnie. Można jednak przyjąć, że typowe wdrożenie Power BI trwa od 2 do 6 miesięcy.

Potrzebujesz więcej informacji?

By dowiedzieć się więcej o Business Intelligence i Power BI kliknij tutaj.

Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego +48 518 748 589 lub poprzez e-mail bi@antdata.eu.

  • Design: HTML5 UP
  • Ogólne Warunki Użytkowania i Współpracy
  • Polityka Prywatności

  • © Antdata 2021. All rights reserved.
  • Ta strona używa plików cookies.
  • LinkedIn
  • Facebook
  • Youtube